XX-Lecie NORTH w Toruniu

23 listopada 2012 autor: horna

Jest na tej sali ktoś kto nie znałby NORTH? Jeden z bardziej zasłużonych zespołów dla krajowej sceny pagan/black metal obchodzi w tym roku swoje XX-lecie. Z tej okazji w ich rodzimym mieście czyli Toruniu odbędzie się koncert w ramach którego obok NORTH zaprezentują się również PERCIVAL SCHUTTENBACH oraz DEAD THORN. Impreza odbędzie się 8 grudnia 2012 w toruńskim klubie muzycznym Bunkier przy ul. Wola Zamkowa 2. Cena biletów w dniu koncertu to 25 zł.


W ramach przypomnienia NORTH pojawił się na krajowej scenie w 1992 roku a rok później pojawiło się już ich debiutanckie demo zatytułowane „Entering the Dark Kingdom” oraz „As My Kingdom Rises” wydane w tym samym roku. Debiutancki album „Thorns on the Black Rose” w formacie CD pojawił się w 1995 roku nakładem Astral Wings records (która wydała w tym czasie również album Thirst czy Arkona). W bogatej dyskografii NORTH znalazł się m.in split z Sacrilegium „Jesienne Szepty” (1996) czy „Sovereigns of Northernlands” split z Marhoth i Grom (1998). Ostatnim jak dotąd wydawnictwem torunian jest 4 way split album „Eastern Hammer” z takimi grupami jak Graveland, Nokturnal Mortum oraz Temnozor wydane przez Hammerbolt Records w 2007 roku.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.