Old School Metal Maniac – numer XVI/2019

14 maja 2019 autor: horna

O tym że Old School Metal Maniac jest czołowym pismem o metalu w naszym kraju, nie muszę chyba nikomu na siłę udowadniać. Już poprzedni wypasiony split z R’Lyeh był prawdziwym pokazem siły w wykonaniu obydwu pism a ten najnowszy XVI numer tylko potwierdza status tego wydawnictwa.

Kurczę, już nie pamiętam kiedy po raz ostatni pisałem recenzję zina, choć w przypadku OSMM raczej wypadałoby napisać magazynu. Leszek od bardzo wielu lat trudni się „metalo-pisaniem”. Pamiętam doskonale numery Equilibrium of Noise które robił jeszcze w latach 90-tych. Nie dość że pismo wyglądało już na ten czas mega profesjonalnie, to jeszcze przewijały się przez jego łamy na prawdę cenione nazwy kapel.

Z Old School Metal Maniac jest bardzo podobnie – jest profesjonalnie do granic możliwości. Mamy tutaj aż 112 stron formatu A4, wydrukowanych w drukarni, oczywiście w profesjonalnie oprawie, oraz z twardą kolorową okładką. Na pierwszy rzut oka rzuca się skład tego wydawnictwa. Nie będę ukrywał że jestem wzrokowcem i zwracam znaczną uwagę na wygląd tego co trzymam w rękach. W przypadku OSMM jest to bezapelacyjnie pierwsza klasa. Co ja tu zresztą będę ściemniał.. Gdy robiłem #voicesofpomerania to wzorowałem się pod kątem składu właśnie na takich pismach jak R’Lyeh czy OSMM. Dlatego też wizualnie nie jestem w stanie dać temu pismu innej oceny jak mocnego 10/10! Perfecto!

No dobra ale co mamy w środku.. Na pewno będą usatysfakcjonowane wszystkie te osoby które cenią sobie stare old schoolowe metalowe granie. Nie oszukujmy się – OSMM jest pismem które w głównej mierze poświęcone jest właśnie tym kapelom które rządziły w latach 80 czy 90-tych. Znajdziemy tutaj zarówno obszerny artykuł dotyczący znakomitego Running Wild (czy ktoś będzie w końcu w stanie ściągnąć ich ponownie do Polski?), autorstwa zaprzyjaźnionego z naszą redakcją – Przemka Bukowskiego. Są również wywiady z takimi kapelami jak choćby Imperator (zdecydowanie najlepszy wywiad numeru!), Exhorder, Raven, Atheist, Messiah, Pestlilence, Mortal Sin, Armored Saint czy koszalińskim Mortify (którego reedycja „Abyssal/ The Calm Beyond” ukazała się ostatnio nakładem Thrasing Madness). Sporo miejsca poświęcono również na relację z koncertów i festiwali. W przypadku tych ostatnich, przeczytamy tutaj relację z zeszłorocznej edycji Black Silesia Open Air, Brutal Assault czy Wacken 2018! Nie mogło również zabraknąć miejsca na recenzje płyt CD/LP.

Nie przedłużając – Old School Metal Maniac jest jednym z tych pism które po prostu kupuje się bez głębszego zastanowienia! Po więcej informacji odsyłam na stronę: http://www.oldschool-metal-maniac.com lub piszcie na adres: oldschool_metal_maniac@wp.pl


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.