Wspomnienia: VADER – „Dark Age”

25 marca 2012 autor: horna

Chciałem sobie przypomnieć od jakiego momentu zacząła się wogóle moja przygoda z VADER’em i wychodzi na to że potoczyła się ona od momentu kiedy to zakupiłem mój pierwszy Thrash’em all którego okładke zdobił właśnie VADER i który był głównym bohaterem tego numeru (nr1/4/92).


Potem udało mi się zakupić w sklepie muzycznym w Czersku „Morbid Reich” i „Necrolust” na jednej taśmie, co ciekawe w cenie tańszej niż taśmy tzw. „pirackie” a konkretnie 11.000 zł. Od usłyszenia tego materiału VADER stał się jednym z moich faworytów na będącej wtedy mocno na czasie scenie Death Metal. Jeden z utworów pochodzący z „Morbid Reich” trafił w tym czasie na składanke Monsters of Death wydaną przez Roadrunner records (którą udało mi się wtedy zakupić) na której znalazły się najbardziej liczące kapele death metalowe a więc Morbid Angel, Death, Morgoth, Pestilence, Unleashed, Obituary, Atheist czy Immolation.

Rok 1993 – czasy „podstawówki” i prawdziwego głodu na muzykę metalową w mediach. Pamiętam że w tym czasie były dwa programy w telewizji których nie mogłem ominąć. Pierwszym z nich emitowany w poniedziałek (co ciekawe w godzinach popołudniowych) był program Bulldożer w gdańskiej Trójce, a drugim znany powszechnie Headbangers Ball prowadzony w MTV przez Vanesse Warwick. Ten ostatni emitowany był nieco później ponieważ od 23.30 do 2.00 w nocy, jednak mając bardzo wyrozumiałych rodziców miałem tą możliwość oglądać każdy z odcinków a nawet nagrywać co lepsze z teledysków tam prezentowanych. I tak właśnie czekając na najlepszą część HB czyli blok „Triple Thrash Treat” w którym były prezentowane najczęściej trzy kapele death metalowe, grubo po 1.00 w nocy moim oczom ukazały się znane tablice z napisami „Nie dotykać, Urządzenie elektryczne”. Co dalej? Szok, ciarki.. Każde obejrzenie teledysku kapeli death metalowej w telewizji było w tamtych latach mega „egzotycznym” doznaniem a co dopiero zobaczenie swoich radaków z VADER!!!

Pamiętam że w tamtych latach (1992-1993) chciałem strasznie zobaczyć VADER’a na żywo, niestety z racji wieku to marzenie udało mi się spełnić dopiero w 1995 roku w Sopocie kiedy to zagrali przez PARADISE LOST…


Jedna odpowiedź

  1. drago

    Gdzie ten stary Vader? Słuchając Dark Age ciary lecą po plecach!

Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.