Recenzje: EMPHERIS vs CRYPTIC RITES – „Netherworld Emissions” split

30 marca 2012 autor: horna

Taki oto splicik trafił do mnie wraz z najnowszym R’lyeh 'zine o którym przeczytacie już niebawem bowiem trochę czasu jeszcze upłyne zanim zgłębie jego zawartość. Ci którzy mieli to szczęście stać się już jego posiadaczami na pewno wiedzą o czym mówię. Zresztą co tu dużo o nim pisać, jego po prostu trzeba mieć!


EMPHERIS ma już na koncie bodajże z kilkanaście jak nie kilkadziesiąt (!) materiałów – większość to jednak splity, epki, single i materiały demo. I do tej kolekcji trafia kolejny split z zespołem Cryptic Rites o których miałem napisać Wam kilka słów. Cholera – uwielbiam takie klimaty! Od samego początku jest ogień i siarka, agresywny Black Metal ze znacznymi wpływami starego dobrego Thrash Metalu. Słucha się tego znakomicie, tym bardziej że brzmienie materiału – pierwsza klasa! Pozostaje tylko żałować że tak krótko – ja chce długograja! Po stronie Empheris mamy łącznie 5 utworów, dwa z nich to zajebiście wykonane kowery. Pierwszy to niemal kultowy „Corpsegrinder” z demo „Reign in Terror” zespołu Death oraz nie mniej „kultowy” „Hans Siste Vinter” Dark Throne. Soczysta porcja Black/Thrash Metalu z najwyższej półki – nic dodać, nic ująć!

Jeśli chodzi o Cryptic Rites – ciekawostką jest fakt że chłopacy na tym splicie zagrali ten sam utwór który otwiera split przez Empheris a mianowicie „Contamination Rites” – w każdym bądź razie początek jest identyczny, dalej może jest już nieco mniej „podobnie”. Jesli o mnie chodzi muzyka Cryptic Rites nie zrobiła na mnie już takiego wrażenia jak u poprzedników, niemniej jednak warto się zapoznać z ich twórczością. Mamy tu do czynienia z 100-procentowym Death Metalem i to takim bardzo old-schoolowym w którym słychać echa death metalu z wczesnych lat 90-tych a przy tym wyraźnie inspiracje starymi i sprawdzonymi załogami jak Immolation czy Incantation. Po stronie Cryptic Rites również nie zabrakło koweru i to również „kultowego” a jest nim „Remember the Fallen” Sodom. Maniakom zakochanym w starej, dobrej scenie Death Metal zdecydowanie polecam twórczość tej kapeli.

W split możecie się zaopatrzyć na wydawnictwopsycho.com


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.