Legendy polskiego metalu na ROCK IN SZCZECIN 2012

23 marca 2012 autor: horna

Bardzo ciekawie zapowiada się festiwal który odbędzie się już za tydzień w Szczecinie. W ramach ROCK IN SZCZECIN 2012 zaprezentuje się aż 12 zespołów zarówno z naszego kraju jak i zagranicy. Pojawią się wśród nich legendarne polskie kapele które tworzyły metalowa scenę w latach 80-tych..


WOLF SPIDER (Poznań). Grupa powstała w 1985 roku. W swoim dorobku mają 4 studyjne albumy. W 1991 roku swój ostatni koncert dali jako support dla Deep Purple. W tym roku grupa reaktywowała się i swój pierwszy festiwalowy występ zaplanowała podczas ROCK IN SZCZECIN.

KREON / TEST FOBII (Wrocław). Grupa Rozpoczęła działalność w 1982 roku. Na swoim koncie ma 3 płyty długogrające. We wrześniu 2011, po latach milczenia, zespół ogłosił swoją reaktywację. W grudniu 2011 na półkach sklepowych ukazała się ich nowa płyta „ Adamowe plemię”.

THRASHER DEATH (Chojnice) – Powstały w 1987 roku zespół Thrasher Death ma na swoim koncie trzy płyty. Ostatnia „Slaver„ wydana została przez skandynawską wytwórnię I HATE RECORDS. Wydanie tego wydawnictwa to początek powrotu zespołu na krajową scenę muzyczną.

QUO VADIS (Szczecin). Zespół powstał w 1986 roku i nie trzeba go chyba bliżej przedstawiać. Na swoim koncie ma 8 albumów, 2 taśmy demo oraz DVD. Ostania płyta „ Infernal Chaos „ ukazała się w czerwcu 2010 roku a swoją dystrybucję miała w Polsce i na całym świecie dzięki Twilight Vertrieb z Niemiec i Metal Scrap Records z Ukrainy

Zagraniczym gościem festiwalu będzie grupa WHITE DWARF z Niemczech. White Dwarf to zespół kojarzony z Henrym Beckiem, ważną postacią polskiej i niemieckiej sceny metalowej. Wokalista i kompozytor znany jest ze współpracy z takimi zespołami jak PIK czy legendarny KAT. Obecnie Henry Beck powrócił z nowym zespołem WHITE DWARF założonym z byłym basistą HOLY MOSES, prezentującym muzykę określaną jako classic power metal.

Drugim z zagranicznych gości jest grupa Thunder & Lightning z Berlina która powstała w 2004 roku. Zespół ma na swoim koncie 4 płyty. W tej chwili przygotowuje się do wydania nowego wydawnictwa dla Hammersound Records/Sony.

Poza wspomnianymi zespołami pojawią się również wykonawcy wyłonieni wskutek kwalifikacji nadesłanych zgłoszeń: OTHIS, MASTEMA, XANTHE, KAATAKILLA oraz MORTIS DEI.

Szczegółowe informacja na rockinszczecin.pl


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.