Koncerty na Pomorzu – kwiecień/maj 2012

16 kwietnia 2012 autor: horna

Jako że w najbliższym czasie czeka nas kilka ciekawych metalowych wydarzeń na terenie Trójmiasta i okolic więc postanowiłem pozbierać je do kupy i oto co ciekawego czeka nas w najbliższych tygodniach kwietnia i maja…

TURBO – Kolbudy 21.04.2012 godz 20.00, wstęp bezpłatny
Już 21 kwietnia czyli w najbliższą sobote o godz. 20.00 w sali koncertowej Domu Kultury w Kolbudach wystąpi legenda polskiego heavy metalu – zespół Turbo. Choć w składzie brakuje wieloletniego wokalisty Turbo – Grzegorza Kupczyka, to przyznać trzeba że jego następca Tomasz Struszczyk godnie reprezentuje barwy Turbo.


TSA – Gdynia 26.04.2012, Klub Ucho godz. 19:30, 20 zł , bilety 40 / 50 ZŁ
Podobnie jak w przypadku Turbo, zespół którego przedstawiać nie trzeba. Legenda polskiej sceny może nie tyle heavy metalowej co na pewno hard rockowej. Gościem TSA na gdyńskim koncercie będzie zespół Chemia!

HEDFIRST, LOSTBONE, MADE OF HATE – Gdynia 27.04.2012, Klub Ucho godz. 19.00, bilety 20 zł , w przedsprzedaży 15 zł
W ramach „metalowej trasy roku” w Gdynii pojawią się trzy kapele HEDFIRST, LOSTBONE i MADE OF HATE + trójmiejski support Hold Back The Day. Jeśli ktoś po raz pierwszy słyszy nazwy tych kapel to odsyłam do YouTube

MEDEBOR, ANATHEMIZED, DEAD THORN – Gdańsk 19.05.2012 godz. 20:00, bilety 5 zł
Niezła gratka dla miłośników pomorskiego podziemia metalowego na którym będziemy mogli zobaczyć doom/death metalowy MEDEBOR – zespół bardzo dobrze znany na trójmiejskiej scenie oraz DEAD THORN czyli black/death metalowy twór za który odpowiedzialni są ludzie nie od dziś związani z podziemiem a który nie tak dawno zarejestrował całkiem nowy materiał. Po bardzo długim czasie na deski koncertowe powraca ANATHEMIZED, jedna z kapel z którą zaczynałem moja przygodę z podziemiem a więc jakieś 20 lat temu (pamiętne demo „Religious Insanity”!!!) – tą kapelę również będzie można zobaczyć na tym koncercie!

METAL UP YOUR MAY TOUR w Gdyni – Alastor, Wy’Rock, Infliction, Bruderschaft
03/05/2012 – Klub Ucho, Gdynia, 18.00, Wstęp: 15/20 zł

ALASTOR – thrash metalowa załoga która w ubiegłym roku obchodziła swoje 25-lecie a obok nich WYROCK – thrash metalowi załoganci z Bydgoszczy (którzy na przełomie lat 80/90 działali pod znaną Morgoth, dlatego też często byli myleni z niemieckim death metalowym Morgoth), groove metalowy INFLICTION oraz Bruderschaft

KREON / MANSLAUGHTER / FANTRASH / REPULSOR
06.05.2012 – Klub Ucho

Kolejna legedna polskiej sceny metalowej – zespół KREON, obok nich Fanthrash, Manslaughter, Repulsor. Dzień wcześniej ten sam skład pojawi się w Słupsku

Neurotic Mass Tour 2012: OBLIVION, LUBARIS
25.05.2012 19:00 Gdynia – Bukszpryt, ul. Morska

Dolnośląski zespół Oblivion rusza w swoją 2 trasę koncertową po kraju! Zespół zagra 8 koncertów w ramach trasy Neurotic Mass Tour 2012. W czasie koncertów zespół będzie promował swój debiutancki album „Disgrace To The Human Race” oraz kilka sztuk z najnowszego albumu, który ukarze się już tego lata! Obok deathmetalowców wystąpią lokalne bandy: Iubaris, Deadline, Supremist, Medarth, Pneumatic Frost, Psychopathology, Likantropia i Serpent Wings… Zapowiada się niezły maraton!

CYTAVA METAL FESTIVAL: Toxic Bonkers, Ogotay, Escape From, Medebor
26.05.2012 18:00 – 02:00 Pruszcz Gdański, wstęp bezpłatny

Organizatorzy startują z festiwalem plenerowym. Zakładają, że 26,o5, pogoda dopisze. Jesli nie ,impreza odbędzie się wewnątrz klubu CYTAWA CAFE. Główną „gwiazdą” bedą grind-core’owcy z Toxic BOnkers który na scenie młócą już z blisko 20 lat. Razem z nimi scenę będą dzielić Ogotay w którym udzielają się muzycy związani wcześniej z Yattering, Mess Age, Pandemonium oraz Fulcrum.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.