JUDAS PRIEST powraca na deski katowickiego Spodka

23 marca 2012 autor: horna

Nie mógłbym nie odnotować tego faktu na łamach wskrzeszonej Horny. Judas Priest to jedna z tych kapel którą bardzo sobie cenię – wychowałem się na ich muzyce, słucham ich płyt już od ponad 20 lat i nie ma na świecie zespołu który darzyłbym większym szacunkiem. Dlatego też nie lada przeżyciem była dla mnie możliwość zobaczenia Priest na żywo w ubiegłym roku podczas Metal Hammer Fest.

Choć wspomniany koncert reklamowany był jako ostatni koncert Judas Priest w naszym kraju, to niemożliwe staje się możliwe i muzycy, którzy odwiedzili nasz kraj w sierpniu 2011 żegnając się ze swoimi fanami, powrócą 14 kwietnia 2012 roku na scenę katowickiego Spodka! Bilety na koncert dostępne m.in w sieci Eventim w cenie od 135 do 400 zł. Jako support przed Bogami Metalu wystąpi warszawska hardrockowa formacja Leash Eye.


Właśnie ze względu na ogromne powodzenie trasy Epitaph World Tour oraz po gorącym przyjęciu zespołu w murach Spodka, Judas Priest postanowili raz jeszcze wrócić do Polski i występem oddać hołd swoim fanom! Podczas koncertu bogów metalu usłyszymy utwory wybrane z bogatego dorobku grupy jak i te, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na scenie! Rob Halford, Glenn Tipton, Richie Faulkner, Ian Hill i Scott Travis czyli niezrównany JUDAS PRIEST już wkrótce!

Judas Priest stanowi żywą legendę metalu, która na muzycznej scenie działa już od końca lat 60-tych. Zespół szybko zyskał miano Bogów Metalu, a koncerty, podczas których Halford na scenę wjeżdzał na Harleyu przeszły do historii muzyki. Grupa powstała w Birmingham, w mieście, z którego wywodzi się również inna legenda metalu – Black Sabbath. Początkowo w składzie formacji znależli się K.K. Downing i basista Ian Hill, do których dołączyli Alan „Al.” Atkins i perkusista John Ellis. W 1973 r. Atkinsa zastąpił Rob Halford, a następnie szeregi zespołu zasilił Glenn Tipton i już w 1974 r. ukazał się debiutancki krążek formacji – „Rocka Rolla”. Dyskografię grupy zamyka podwójny koncept album z 2008 r. – „Nostradamus”. Zespół w swojej historii przechodził zmiany na stanowisku perkusisty, jednak od 1989 r. na stałe w formacji pojawił się Scott Travis.

Grupa ma już na swoim koncie 16 albumów studyjnych, a w sumie płyty zespołu znalazły ponad 40 mln nabywców na całym świecie. Wiele z płyt zespołu na stałe zapisały się w kanonie muzyki metalowej, a takie pozycje jak np. „Hell Bent For Leather”, „British Steel”, „Screaming For Vengeance” stanowią pozycję obowiązkową dla każdego szanującego się fana muzyki.

W grudniu zeszłego roku formacja ogłosiła, że w 2011 roku wyruszy na pożegnalną trasę Epitaph World Tour, która rozpocznie się 7 czerwca w holenderskim Tilburgu, tournee ma potrwać do 2012 roku. Właśnie w ramach tej trasy formacja pojawiła się po raz pierwszy w Polsce, na Metal Hammer Festival. Teraz powracają ze swoim energetycznym show godnym legendy!

Informacja: Eventim, Metal Mind Productions


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.