Horna – wydania internetowe 2001-2003

27 stycznia 2012 autor: horna

Jak może niektórzy z Was wiedzą Horna ma za sobą dosyć bogatą historię. Od 1996 roku pod nazwą tą wydawaliśmy podziemnego zine’a aż do 2001 roku – przez ten okres ukazało się 10 numerów, średnio jeden numer przypadał na pół roku. Jeśli czas pozwoli to wszystkie te numery kiedyś udostępnimy on-line, ponieważ matryce cały czas gdzieś leżą (w pilnie strzeżonym archiwum hehe..), trzeba je tylko poskanować.

Od 2000 roku zaczęlismy wydawać Horne w wersji internetowej w wersji off-line czyli tzw. e-zine’a który można było sobie ściągnąć na dysk komputera. Pierwsze cztery numery były połączeniem tematyki muzycznej z tematyką komputerowo-internetową. Później zdecydowaliśmy sie rozdzielić te dwa tematy i efektem tego był numer 5 wydany w 2001 roku poświęcony już w całości wyłącznie muzyce. Przez dwa lata pojawiło się w sieci aż osiem numerów, ostatnim z nich był numer 12 wydany gdzieś w połowie 2003 roku. Udało nam się je zebrać wszystkie do kupy dzięki czemu możecie się z nimi zapoznać w wersji on-line. Warto wspomnieć że niektóre z nich pojawiły się swego czasu na nośnikach CD dołączonych do znanych komputerowych czasopism jak CD Action, Enter czy Internet.

Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić wszystkie z osób które w tamtym czasie tworzyły wraz ze mną Horne a więc Paweł Parcheta, Jacek Garbaczewski, Maciek Bargieła, Przemysław Nowakowski, Łukasz Stagraczyński, Ewelina Żywuszko, Marcin Rozpendek, Viktor Wiszniewski, H8 oraz Grzegorz Kiszko.

Horna – wydania internetowe 2001-2003


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.