Gorgoroth w Warszawie!

23 marca 2012 autor: horna

Aktualizacja 02.05.2011: Metal Mind Productions z przykrością informuje, że grupa Gorgoroth odwołała europejską trasę koncertową, w związku z czym zaplanowany na 17 maja w warszawskiej Progresji występ zespołu nie odbędzie się. Bilety, jakie zakupione zostały na to wydarzenie, zwracać można w punktach, w których te bilety zostały nabyte

Jeden z najbardziej bezkompromisowych black metalowych kapel pojawi sie na jedynym koncercie w Polsce. 17 maja w warszawskiej Progresji wystąpi Gorgoroth – metalowa formacja, która na muzycznym rynku działa już od 1992 roku. Zespół wystapi w naszym kraju w ramach trasy „THE EUROPEAN METAL CHAINSAW MASSACRE TOUR”!

Gorgoroth to jedna z najbardziej znanych metalowych formacji, która na muzycznym rynku działa już od 1992 roku. Nazwa grupy nawiązuje do krainy, jaką wykreował J.R.R. Tolkien w mitologii Śródziemia. Formacja posiada na swoim koncie 8 studyjnych albumów, z czego ostatni, „Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt” ukazał się w 2009 r.


Grupa zadebiutowała na muzycznej scenie w 1994 roku, za sprawą krążka „Pentagram”, na którym gościnnie pojawił się basista Emperora – Samoth, jednak prawdziwym sukcesem zespołu okazał się ich drugi album, „Antichrist” (1996 r.), gdzie za bębnami usiadł Frost z Satyricona i właśnie po wydaniu tej płyty, grupa wyruszyła na wspólne trasy z takimi uznanymi formacjami jak Cradle Of Filth, Satyricon czy Dissection. Kolejny album, „Under The Sign Of Hell”, ukazał się w 1997 roku i zaowocował pierwszą europejską trasą koncertową zespołu, a już rok później na rynku ukazał się kolejny krążek – „Destroyer”. Na następnym albumie – „Incipit Satan’ (2000 r.) grupa znacznie urozmaiciła i wzbogaciła swoje brzmienie o elementy progresywne, industrialne, noise i dark ambientowe, jednak już na kolejnym wydawnictwie – „Twilight Of The Idols” (2003) Gorgoroth powrócił do swoich korzeni i przygotował solidną porcję metalowych dźwięków.

W 2006 roku ukazał się krążek „Ad Majorem Sathanas Gloriam”, za który to album zespół doczekał się nominacji do norweskich nagród muzycznych Spellemannprisen, w kategorii muzyki metalowej. W zeszłym roku wydana została reedycja płyty „Under the Sign of Hell 2011” i grupa w towarzystwie polskiej formacji Vader, promowała ten album w listopadzie i grudniu na europejskiej trasie koncertowej. Natomiast już w maju i w czerwcu Gorgoroth jeszcze raz przetoczy się przez Stary Kontynent i tym razem wystąpi również w Polsce, 17 maja zespół zagra w warszawskiej Progresji. Grupie towarzyszyć będzie amerykańska formacja Abigail Willimas, która na muzycznej scenie istniej od 2004 r. i promować będzie swój najnowszy, trzeci juz w dorobku album „Becoming”. Na trasie THE EUROPEAN METAL CHAINSAW MASSACRE pojawi się jeszcze jeden zespół, o którym wkrótce poinformujemy.

Na koniec małe przesłanie od organizatora: „W związku z tym koncert nie jest przeznaczony dla osób którym wrażliwość religijna nie pozwala na odbiór opisanych powyżej treści, a uczestnicy koncertu nie będą występować z tego tytułu z żadnymi roszczeniami w stosunku do organizatora koncertu”.

Informacja: Metal Mind


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.