Behemoth „Evangelia Heretika” DVD

26 stycznia 2012 autor: horna

Hmmm.. dożyliśmy czasów w którym praktycznie każdy zetknął się z nazwą Behemoth, a jeśli nie z samym Behemoth to na pewno z Nergalem. Czy to dobrze czy źle tego oceniać nie będe. Ja w każdym bądź razie cieszę się z sukcesu jaki odniósł Nergal, jaki odniósł Behemoth. Mam tylko nadzieję że ta popularność nie odbije się negatywnie na oblicze, twórczość Behemotha w przyszłości. Należe do tych osób które trzymały kciuki za tą kapele w połowie lat 90-tych, które chodziły w koszulkach Behemoth na koncerty nie rzadko słysząc pod swoim adresem jakieś „fucki” – warto dodać że nie każdy w tamtych czasach doceniał to co robi Behemoth. Nie liczni pewnie pamiętają dziś ulotki anty-behemoth i inne tego typu zabawne akcje.. No ale nic, nie o przeszłości miał być ten artykuł a o materiale który kryje się pod nazwą „Evangelia Heretika”. Miałem chrapke na niego od samego momentu kiedy dowiedziałem się że takie „cudo” się pojawi, no i miałem to szczęście że trafił on w moje ręce pod koniec ubiegłego roku..

Co stanowi zawartość „Evangelia Heretika”? Na pierwszej płycie DVD znajdziemy dwa pełne koncerty Behemoth, pierwszy z Warszawy z 2009 roku, drugi z Paryża zarejestrowany na początku 2008 roku. Nie trzeba tu chyba dużego komentarza na temat tych koncertów. Pierwsze co mnie powaliło to mega profesjonalna rejestracja jak i sam montaż tych materiałów. Śmiem twierdzić że nawet jeśli ktoś nie przepada za Behemothem to ten materiał obejrzy z zaciekawieniem od początku do końca. Ale nie ma się czemu dziwić.. Behemoth od kilku dobrych lat trzyma światowy poziom więc i tego typu materiały muszą trzymać odpowiedni poziom. Ogólnie set z obu koncertów jest do siebie dosyć podobny, poza kilkoma wyjątkami. Cieszę mnie fakt że nadal pojawiają się na koncertach takie klasyki jak choćby „From the pagan vastlands..” czy „Pure evil and hate”, bowiem właśnie lata 90-te z dyskografi Behemotha cenię sobie najbardziej. Aż chciałoby się więcej.. Może w przyszłości wzorem innych kapel (jak ostatnio Sepultura cz Exodus) Nergal i spółka wpadnie na pomysł zagrania kilka aktów z utworami pochodzącymi tylko z pierwszych wydawnictw?

Ciekawa jest również zawartość drugiej płyty DVD na której znajdziemy dwa materiały stanowiące blisko dwie godziny „zza kulisowego” materiału. Czyli w skrócie Nergal, Inferno, Orion i Seth opowiadają o wszystkich plusach i minusach związanych z życiem w trasie i inne tego typu ciekawostki. Przyznam że dosyć fajnie się to ogląda… Do tego jakby komuś jeszcze było mało dołożono 9 clipów.

Trzecia płyta to zawartość audio CD będące zapisem warszawskiego koncertu z 2009 roku, o ile dobrze pamiętam tego samego którego w wersji video możemy obejrzeć na pierwszej płycie.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, przez co Twój komentarz może nie wyświetlać się od razu. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania go.